Na osnovu razgovora i pregleda postojeće medicinske dokumentacije, određuje se broj tretmana. Broj tretmana zavisi o kondiciji i stanju pacijenta, pa je u nekim slučajevima dovoljno šest do osam tretmana, dok ih je ponekad potrebno i mnogo više, jedan do tri sedmično tokom cele godine.

Kada je riječ o ublažavanju i otklanjanju simptoma, neki pacijenti osjećaju značajno poboljšanje stanja već za vrijeme tretmana, neki neposredno nakon tretmana, dok neki poboljšanje uočavaju tek nakon nekoliko dana. No, u slučaju da nakon prvih šest tretmana pacijent ne uočava nikakve promjene na bolje, preporučuje se pauza u trajanju od nekoliko mjeseci, a zatim ponoviti tretman. Ako tretmani ni nakon nekoliko mjeseci ne daju rezultate, treba potražiti pomoć u okvirima neke druge alternativne ili akademske metode liječenja.

Tretmani se provode iglama tankima poput vlasi, napravljenima od plemenitih metala. Broj igala koje se koriste i dubina uboda zavisi o stanju pacijenta i vrsti poremećaja. U toku jednog tretmana uglavnom se koristi 6 do 12 igala, iako ih može biti i manje, pa čak i više od dvadeset. Igle se ubadaju u telo od 2 milimetra do nekoliko centimetara dubine, te ostaju zabodene uglavnom od 15 do najviše 30 minuta. Za vrijeme tretmana pacijenti moraju ležati mirno bez micanja ruku i nogu, jer pokretanje tela može uzrokovati promenu pozicije igle i neutralizirati njeno delovanje, ali i izazvati bol. Na početku tretmana većina pacijenata ima osećaj topline i težine u telu, koji nakon nekoliko minuta prerasta u sveopštu fizičku i psihičku opuštenost. Iako je postupak za većinu pacijenata apsolutno bezbolan, oni osetljiviji ipak osećaju laganu nelagodu.

Joomla Templates by Joomla51.com